RUSIJA 2018 Engleska šesticom ‘pomela’ Panamu, neizvjesno u skupini ‘H’

Dvije posljednje skupine, realno gledajući dvije najslabije na Mundijalu, zatvorile su drugo kolo Svjetskoga prvenstva u Rusiji.

Skupina ‘G’, Stadion Nizhny Novgorod

Gledatelja: 43.319

Glavni sudac: Ghead Grisha (EGI)

14:00 Engleska – Panama 6:1

Englezi nikad nikome na svjetskim prvenstvima nisu zabili više od tri gola, a protiv zanjenjem vrlo skromnih Panamaca su postigli čak pet golova već nakon prvog dijela. Engleska je i prva momčad koja je na ovom prvenstvu u jednoj utakmici postigla šest golova, a Kane je sa ukupno pet golova preuzeo vodstvo u poretku za najboljeg strijelca SP-a.

Harry Kane (22pen, 45+1pen, 62) je bio trostruki strijelac, stoper John Stones (8, 40) dvostruki, dok se u strijelce upisao i Jeese Lindgard (36). Počasni gol za Panamce dao je Felipe Baloy (78).

Skupina “G”, poredak

Engleska 6 (8:1), Belgija 6 (8:1), Tunis 0 (3:7), Panama 0 (1:9).

fifa.com

Skupina ‘G’, Arena Ekaterinburg

Gledatelja: 32.572

Glavni sudac: Gianluca Rocchi (ITA)

17:00 Japan – Senegal 2:2

U uzbudljivoj utakmici Senegal je dva puta vodio, ali igrači Japana pokazali su karakter i na kraju su izvukli remi, a s obzirom na prigode u drugom poluvremenu mogli su i slaviti.

Senegal je poveo u 11. minuti i to zahvaljujući greškama japanskih nogometaša, a strijelac je bio Sadio Mane. Japanci su zasluženo izjednačili u 34. minuti, kada je Takashi Inui sa 13 metara iskosa dobro plasiranim udarcem pogodio za 1-1.

fifa.com

Skupina ” H”, Arena Kazan

Gledatelja: 42.873

Glavni sudac: Cesar Ramos (Mex)

20:00 Poljska – Kolumbija 0:3

Nogometaši Kolumbije pobijedili su Poljsku s 3-0 (1-0) i ostali su u igri za osminu finala, dok su Poljaci bez šanse za plasman među 16 najboljih. Strijelci su bili Yerry Mina (40.), Radamel Falcao (70.) i Juan Cuadrado (75.) .