RUSIJA 2018 Veličanstvena Hrvatska razbila Argentinu i osigurala osminu finala (VIDEO)

Stigla je i ta večer za Hrvatsku kada su se izabranici Zlatka Dalića suprotstavili velikoj Argentini na čelu s Lionelom Messijem na Svjetskom nogometnom prvenstvu.

Utakmica drugoga kola u koju su ‘Vatreni’ na teren istrčali kao prvoplasirana momčad skupine “C” nakon pobjede protiv Nigerije od 2:0. S druge strane, Argentinci s psihološkim teretom jer u prvom kolu nakon 1:1 s Islandom nisu ostvarili svoj cilj da Prvenstvo započnu pobjedom.

Skupina “D”, Stadion Nizhny Novgorod

Gledatelja: 43.319

Glavni sudac: Ravshan Irmatov (UZB)

20:00 Argentina – Hrvatska 0:3

Utakmica je otvorena gromoglasnom podrškom argentinskih tifoza, no prvu prijetnju na gol protivnika potpisuje Hrvatska. Ivan Perišić je povukao i opalio prema golu u 5. minuti, sjajno u korner odbija Caballero. Još jednu priliku stvorila je Hrvatska, no Vrsaljko slabo dodaje slobodnom Rebiću pred golom. Uzvratila je Argentina u 12. kada Messi nije zahvatio loptu na pet metara od gola. Mogla je 13. biti nesretna za nas, ali Lovren blokira u korner opasan udarac.

U nastavku je dosta nervoze dolazilo od strane ‘Gaučosa’. Prvih 30. minuta Hrvatska je odlično stajala na terenu, a onda smo napravili ogromnu pogrešku u obrani, ali nas je sreća spasila, odnosno loša reakcija Pereza koji promašuje prazan gol. Mandžukić je s druge strane se našao sam pred golom, i promašuje glavom. Teška i borbena utakmica u prvom poluvremena prepuna tenzija i oštrih duela. U zadnjim trenucima poluvremena Rebić se našao u prilici da povuče pred gol, ali se spetljao. Hrvatska može biti zadovoljna prvim poluvremenom, osim jedne greške obrane. Uspjeli smo se postaviti visoko i tako smo spriječili Argentinu da zaprijeti.

A onda je u nastavku uslijedila rapsodija, poluvrijeme za pamćenje. Gledali smo na terenu samo Hrvatsku. Argentina je razbijena fantastičnim golčinama Rebića i Modrića, a zatim i Rakitića u samoj završnici utakmice. Pogledajte golove u nastavku ili ovdje.