RUSIJA 2018 Fantastični Ronaldo hat-trickom spasio bod, dramatične završnice Irana i Urugvaja

Drugoga dana na Svjetskom nogometnom prvenstvu odigrane su tri utakmice, ona preostala iz skupine “A” između Egipta i Urugvaja, te dvije iz skupine “B”. Između ostaloga vidjeli smo fantastičnu golijadu na utakmici zapadnoeuropskih susjeda Portugala i Španjolske.

Skupina “A”, Arena Ekaterinburg

Gledatelja: 27.015

Glavni sudac: Bjorn Kuipers (Dan)

14:00 Egipat – Urugvaj 0:1 (Gimenez ’89.)

Prva utakmica drugoga dana Mundijala između Urugvaja i Egipta bila je ozbiljan kandidat za one u konkurenciji dosadnih, no da se to ne bi dogodilo pobrinuo se strijelac jedinoga pogotka, Jose Gimenez. Naime, u utakmici koja nije obilovala uzbuđenjima,  vrijedna tri boda Urugvajcima je osigurao pogodak glavom braniča Urugvaja u 89. minuti. Iako je imao svoje prilike, Egipat nije oduševio, a njihov najbolji igrač Mohamed Salah nije nastupio. Urugvaj je imao i vratnicu, a Luis Suarez je zapucao nekoliko izglednih prilika.

Skupinu s tri boda predvode Rusija (5:0) i Urugvaj (1:0), a Egipat (0:1) i S. Arabija (0:5) su bez bodova.

fifa.com

Skupina “B”, Stadion St. Petersburg

Gledatelja: 62,548

Glavni sudac: Cuneyt Cakir (TUR)

17:00 Maroko – Iran 0:1 (autogol Bouhaddouz ’95.)

Susret autsajdera skupine “B” bio je ključan kod obje strane kako bi pobjednik eventualno iznenadio jednog od favorita i tako prošao u osminu finala. Maroko je bolje ušao u utakmicu, stvorio je nekoliko izglednih prilika, no u ključnim trenucima nije bilo konkretnih rješenja. Isto se može reći za Iran koji je bio bolji u drugom dijelu prvoga poluvremena, kada je i propustio veliku priliku za vodstvo. U drugo poluvrijeme ušlo se rezerviranije, pa je prva prava prilika stigla tek u 80. minuti za Maroko. Siromašnije drugo poluvrijeme održavalo je ‘nulu’ do 95. minute, a onda je novim pogotkom glavom, ovaj put autogolom Aziza Biuhaddouza dramatično kao i u prethodnoj utakmici odlučen pobjednik.

Getty Images

Skupina “B”, Stadion Fisht; Sochi

Gledatelja: 43.866

Glavni sudac: Gianluca Rocchi (ITA)

20:00 Portugal – Španjolska 3:3 (Ronaldo ‘4., ’44. ’88.; Diego Costa ’24., ’55., Nacho ’58.)

Prvi derbi na Prvenstvu pružio je nogometnim sladokuscima pravu poslasticu. Utakmica samo što je počela, a ulogu igrača utakmice poželio je preuzeti Cristiano Ronaldo. Jedan od najboljih svjetskih igrača u 4. je minuti najprije izborio jedanaesterac, da bi ga zatim hladnokrvno realizirao. Španjolska se uspjela brzo sabrati te je pogotkom Diega Coste u 24. minuti uspjela vratiti utakmicu u egal. Kada se činilo da Furija preuzima inicijativu na terenu, opet se pojavio Ronaldo. U 44. minuti s ruba šesnaesterca opalio je prema vratima Španjolaca, da bi se neobjašnjivom greškom vratara De Gee lopta od njegove ruke odbila u gol.

No, nije Španjolska ni ovaj put čekala dugo da se vrati u igru. Diego Costa svojim drugim golom izjednačio je u 55. minuti. Nedugo zatim uslijedio je novi pogodak, otvorila se utakmica i ponudila nam pravi spektakl. S vrha šesnasterca opalio je Nacho i portugalski golman Rui Patricio tek se mogao nemoćno ispružiti. Španjolska je tako od 58. minute u vodstvu. Ali nije gotovo dok CR7 ne kaže da je gotovo. Savršeno izvedenim slobodnjakom u 88. minuti sjajni Portugalac pogađa za svoj hat-trick i donosi bod svojoj reprezentaciji.

Skupinu “B” s tri boda predvodi Iran (1:0), jedan bod su podijelili Portugal (3:3) i Španjolska (3:3), bez bodova je Maroko (0:1).