RUSIJA 2018 Raspored utakmica Svjetskoga prvenstva

Hrvatska nogometna reprezentacija pod vodstvom izbornika Zlatka Dalića nastupit će na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji. Hrvatska se nalazi u skupini “D” zajedno s Argentinom, starim poznanicima Islanđanima te neugodnom Nigerijom, s kojom otvaramo nastup u prvome kolu.

Na Mundijalu će nastupiti 32 momčadi, a Prvenstvo će otvoriti domaćin Rusija i Saudijska Arabija. U nastavku donosimo raspored svih utakmica.

Skupina “A”

– Rusija, Saudijska Arabija, Egipat, Urugvaj;

1. kolo:

Četvrtak, 14. lipnja

17.00 Moskva: Rusija – S. Arabija

Petak,15. lipnja

14.00 Jekaterinburg: Egipat – Urugvaj

2. kolo:

Utorak, 19. lipnja

20.00 St. Peterburg: Rusija – Egipat

Srijeda, 20. lipnja

17.00 Rostov na Donu: Urugvaj – S. Arabija

3. kolo:

Ponedjeljak, 25. lipnja

16.00 Samara: Urugvaj – Rusija
16.00 Volgograd: S. Arabija – Egipat

Skupina “B”

– Portugal, Španjolska, Maroko, Iran;

1. kolo:

Petak, 15. lipnja

17.00 St. Peterburg: Maroko – Iran
20.00 Soči: Portugal – Španjolska

2. kolo:

Srijeda, 20. lipnja

14.00 Moskva: Portugal – Maroko
20.00 Kazan: Iran – Španjolska

3. kolo:

Ponedjeljak, 25. lipnja

20.00 Kalinjingrad: Španjolska – Maroko
20.00 Saransk: Iran – Portugal

Skupina “C”

– Francuska, Australija, Peru, Danska;

1. kolo:

Subota, 16. lipnja

12.00 Kazan: Francuska – Australija
18.00 Saransk: Peru – Danska

2. kolo:

Četvrtak, 21. lipnja

14.00 Jekaterinburg: Francuska – Peru
17.00 Samara: Danska – Australija

3. kolo:

Utorak, 26. lipnja

16.00 Moskva: Danska – Francuska
16.00 Sochi: Australija – Peru

Skupina “D”

– Hrvatska, Argentina, Island, Nigerija;

1. kolo:

Subota, 16. lipnja

15.00 Moskva: Argentina – Island
21.00 Kalinjingrad: Hrvatska – Nigerija

2. kolo:

Četvrtak, 21. lipnja

20.00 Nižnji Novgorod: Argentina – Hrvatska

Petak, 22. lipnja

17.00 Volgograd: Nigerija – Island

3. kolo:

Utorak, 26. lipnja

20.00 Rostov na Donu: Island – Hrvatska
20.00 St. Peterburg: Nigerija – Argentina

Skupina “E”

– Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija;

1. kolo:

Nedjelja, 17. lipnja

14.00 Samara: Kostarika – Srbija
20.00 Rostov na Donu: Brazil – Švicarska

2. kolo:

Petak, 22. lipnja

14.00 St. Peterburg: Brazil – Kostarika
20.00 Kalinjingrad: Srbija – Švicarska

3. kolo:

Srijeda, 27. lipnja

20.00 Moskva: Srbija – Brazil
20.00 Nižnji Novgorod: Švicarska – Kostarika

Skupina “F”

– Njemačka, Meksiko, Švedska, Južna Koreja;

1. kolo:

Nedjelja, 17. lipnja

17.00 Moskva: Njemačka – Meksiko

Ponedjeljak, 18. lipnja

14.00 Nižnji Novgorod: Švedska – Južna Koreja

2. kolo:

Subota, 23. lipnja

17.00 Soči: Njemačka – Švedska
20.00 Rostov na Donu: Južna Koreja -Meksiko

3. kolo:

Srijeda, 27. lipnja

16.00 Jekaterinburg: Meksiko – Švedska
16.00 Kazan: Južna Koreja – Njemačka

Skupina “G”

– Belgija, Panama, Tunis, Engleska;

1. kolo:

Ponedjeljak, 18. lipnja

17.00 Sochi: Belgija – Panama
20.00 Volgograd: Tunis – Engleska

2. kolo:

Subota, 23. lipnja

14.00 Moskva: Belgija – Tunis

Nedjelja, 24. lipnja

14.00 Nižnji Novgorod: Engleska – Panama

3. kolo:

Četvrtak, 28. lipnja

20.00 Kalinjingrad: Engleska – Belgija
20.00 Saransk: Panama – Tunis

Skupina “H”

– Poljska, Senegal, Kolumbija, Japan;

1. kolo:

Utorak, 19. lipnja

14.00 Moskva: Poljska – Senegal
17.00 Saransk: Kolumbija – Japan

2. kolo:

Nedjelja, 24. lipnja

17.00 Jekaterinburg: Japan – Senegal
20.00 Kazan: Poljska – Kolumbija

3. kolo:

Četvrtak, 28. lipnja

16.00 Samara: Senegal – Kolumbija
16.00 Volgograd: Japan – Poljska

Osmina finala

Subota, 30. lipnja

16.00 Kazan: 1C – 2D
20.00 Sochi: 1A – 2B

Nedjelja, 1. srpnja

16.00 Moskva: 1B – 2A
20.00 Nižnji Novgorod: 1D – 2C

Ponedjeljak, 2. srpnja

16.00 Samara: 1E – 2F
20.00 Rostov na Donu: 1G – 2H

Utorak, 3. srpnja

16.00 St. Peterburg: 1F – 2E
20.00 Moskva: 1H – 2G

Četvrtfinale

Petak, 6. srpnja

16.00 Nižnji Novgorod: Pobjednik A1/B2 – Pobjednik C1/D2 (A)

20.00 Kazanj: Pobjednik E1/F2 – Pobjednik G1/H2 (B)

Subota, 7. srpnja

16.00 Samara: Pobjednik F1/E2 – Pobjednik H1/G2 (C)

20.00 Sochi: Pobjednik B1/A2 – Pobjednik D1/C2 (D)

Polufinale

Utorak, 10. srpnja

20.00 St. Peterburg: Pobjednik A – Pobjednik B

Srijeda, 11. srpnja

20.00 Moskva: Pobjednik D – Pobjednik C

Utakmica za 3. mjesto

Subota, 14. srpnja – St. Peterburg

Finale

Nedjelja, 15. srpnja – Moskva